6 השלבים לקבלת הדרכון

ניסיון רב השנים, הקידמה הטכנולוגית והבחירה הקפדנית בהון אנושי, מקצועי ואמין מן המעלה הראשונה בפולין ובארץ הביאו אותנו לכדי יצירת מודל מסודר, מאורגן, מסונכרן ויעיל המורכב מ 6 שלבים בתהליך קבלת האזרחות הפולנית ולאחריה בקשה להנפקת הדרכון הפולני, ואלו הם:

שלב א - בירור זכאות ראשוני ופגישת ייעוץ

מיד ובסמוך לאחר שתשאירו לנו את פרטי ההתקשרות עמכם, בשיחת הטלפון הראשונית, אחד מנציגינו (דוברי עברית כמובן), ישמח לספר לכם עלינו, על התהליך ולבחון, באמצעות מענה על מספר שאלות, בהתבסס על הדרישות שבחוק הפולני, את זכאותכם לאזרחות הפולנית ולדרכון הפולני, את לוח הזמנים המשוער וטווח מחירים משוער עבור התהליך, לאור הנתונים הבסיסיים שנמסרו.

לאחר מכן, ככל וקיימת זכאות, תיקבע פגישה עם אחד מהמנהלים המקצועיים במשרדנו בתל-אביב במסגרתה נכיר אתכם יותר לעומק, לאחר שיהיו בפנינו הנתונים הבסיסיים כפי שמסרתם בשיחת הטלפון וכן שאלון פרטים אישיים אותו תמלאו במחשב ותשלחו לנו בטרם הפגישה.

במהלך הפגישה, נדון במבנה התא המשפחתי הפולני, בסטטוס האזרחי שלכם ו/או של יליד/ת פולין ובסיכויי הזכאות וככל ונגיע למסקנה כי סיכויי קבלת האזרחות וודאיים או גבוהים ביותר- נשמח לתת לכם לוח זמנים משוער לכל התהליך והצעת מחיר קונקרטית עבור כל התהליך.

הייעוץ הטלפוני ופגישת הייעוץ הינן ללא כל עלות או התחייבות.

שלב ב - חתימת הסכם שירות

לאחר קבלת מלוא המידע בפגישה, נחתום על הסכם שירות הדדי המסדיר את ההתחייבויות ההדדיות של שני הצדדים, בשקיפות מלאה, בבירור ובלי ״אותיות קטנות״.

ואז- יצאנו לדרך.

שלב ג - איסוף מסמכים

תוך 3-5 ימי עסקים מרגע שחתמנו על הסכם השירות, נשלח לכם בדוא״ל את רשימת המסמכים אותם עליכם להמציא לנו, יחד עם הסבר כיצד והיכן ניתן להוציא את המסמכים. באופן כללי: המדובר על מסמכים רשמיים ממשרדי הממשלה השונים בישראל את חלקם הגדול ניתן אף להזמין דרך האינטרנט ואלו נשלחים אליכם ישירות.

כמו כן, במקרים מסוימים, יהיה עליכם לחתום על יפוי כח אל מול נוטריון ולהעביר לנו את יפוי הכח.

ככל שתפעלו להשגת המסמכים בהקדם והעברתם אלינו, כך נוכל לעבור לשלב ד׳.

שלב ד - לגאליזציה ואימות מסמכים

את המסמכים שתעבירו לנו, מסמכים בשפה העברית אשר הונפקו על-ידי מדינת ישראל, עלינו להפקיד בפולין כחלק מבקשת האזרחות.

לכן- עלינו לעמוד בדרישות האמנה הבינלאומית לאימות מסמכים (אפוסטיל) על-מנת שאלו ייתקבלו, בין היתר, במשרד הפנים הפולני.

את כל המסמכים אנו נתרגם לפולנית על-ידי מתורגמן מוסמך, אשר יאומתו ויאושרו בחותמת נוטריון וכל אלו יועברו על-ידינו למשרד החוץ ו/או למשרד הדתות בירושלים לחתימה בחותמת אפוסטיל.

שלב ה- הגשת בקשת האזרחות, קבלת אישור האזרחות ורישום מסמכים

כעת, לאחר שיש ברשותנו את כל מסמכי המקור בעברית, בצירוף התרגומים לפולנית, האישורים והחתימות הנדרשות, אנו נגיש את הבקשה בפולין באמצעות אחד ממשרדי-עורכי הדין, בחלוקה לפי אזורים ונמתין לאישור האזרחות וקבלת התעודה הפולנית הרשמית המעידה על האזרחות.

לאחר אישור האזרחות, לפי חוקי האזרחות הפולניים, יש לבצע הליך ״רישום מסמכים״ כחלק מהבקשה לקבלת הדרכון הפולני כגון: רישום תעודת הלידה, רישום שינוי שם, רישום נישואין וכו׳ ובסופו מתקבלים מסמכי מקור פולניים: תעודת לידה פולנית, תעודה רשמית פולנית המעידה על שינוי שם ותעודת נישואין פולנית.

שלב ו- בקשה להנפקת מספר זהות פולני ודרכון פולני בשגרירות הפולנית בתל-אביב

לאחר סיום הליך ״רישום המסמכים״ וקבלת מסמכי המקור, יש להגיע פעמיים לשגרירות הפולנית בתל-אביב (לפי הדרישות, על המבקש/ת להיות נוכח/ת) כדי לקבל את הדרכון:

  1. בפעם הראשונה- יש להגיש שתי בקשות נפרדות: האחת- בקשה לקבלת מספר זהות פולני (אליה מצורפים המסמכים המקוריים וכן טפסים רשמיים שנסייע לכם למלא) והשניה- בקשה לקבלת הדרכון.
  2. בפעם השניה- להגיע לקבל את הדרכון.!

תתחדשו!

+
לקוחות פעילים
שנות נסיון
+
אזרחים חדשים השנה

רוצה לברר פרטים נוספים