היתרונות בדרכון אירופאי ואזרחות פולנית

רבבות ישראלים ויותר זכאים לאזרחות פולנית ולדרכון פולני. חלקם, אף לא מודעים לכך וחלקם לא פועלים לצורך השגתה או אפילו מתעניינים מאחר והם בטוחים (וזו טעות), כי אם אין להם מסמכים מפולין או אם יליד/ת פולין אינם בין החיים או שיליד/ת פולין ויתרו על אזרחותם- אין להם סיכוי. כאמור, זו טעות.

מאז 2004, עת צורפה פולין לאיחוד האירופי, ישראלים רבים מתעניינים ופועלים לצורך קבלת האזרחות הפולנית מתוך רצון להחזיק בדרכון אירופאי, מסיבות שונות, כגון:

לימודים והשכלה גבוהה

רבים הפונים אלינו, אם סבא או סבתא, אם הורים לילדים מתבגרים ואם בחורים ובחורות לאחר צבא, אשר מבקשים את האזרחות מתוך ראייה צופת עתיד לרכישת השכלה טובה ויוקרתית לנכדים, לילדים ולעצמם. לכן, כמחזיקים באזרחות פולנית ודרכון פולני ניתן ללמוד לתואר ראשון, תואר שני, לימודי דוקטורט ו/או לימודי תעודה שונים, במוסדות להשכלה גבוהה בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, בחינם או בסבסוד משמעותי ביותר ועוד.

מעבר חופשי, שהייה ומחייה

המחזיקים בדרכון פולני, המהווה דרכון של מדינה החברה באיחוד האירופאי, רשאים וזכאים לעבור באופן חופשי וללא כל מגבלות בין מדינות האיחוד האירופאי. כמו כן, רשאים וזכאים לשהות, לפרק זמן לא מוגבל בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, להשתלב בשוק העבודה המקומי ללא אישורים מיוחדים, לקבל שירותים מוניציפאליים ושירותי רווחה מהמדינה בה שוהים וכו׳.. בנוסף, כבעלי דרכון פולני, ישנה הזכות לכניסה למדינות שונות בעולם ללא צורך בויזה ו/או באישורים מקדימים.

מסחר, תעשייה ונדל״ן

הגיוון האנושי, הכלכלי והתרבותי, יחד עם המעבר החופשי, שווקים חדשים ושוק פתוח וחופשי באירופה, הינם כר פורה, מאתגר ורווחי לישראלים רבים, המחזיקים בדרכון פולני, המקימים עסקים שונים במדינות האיחוד האירופאי, הן קטנים ו ״משפחתיים״ כדוגמת בתי-קפה, חנויות, קליניקות, מתן שירותים שונים ובעלי מקצועות חופשיים (רופאים, מטפלים, אדריכלים, אמנים וכו׳) והן גדולים ונרחבים כדוגמת מפעלים, שיתופי פעולה מסחריים בין ישראל למדינה אירופאית, הייטק וכו׳.

כבעלי אזרחות פולנית ודרכון פולני, מתאפשרת רכישת נדל״ן הן לצרכי מגורים והן לצרכי השקעה, בתנאים מועדפים הן מבחינת המיסים והן מבחינת הלוואות ו/או תמיכה כלכלית ברכישה מצד בנקים מקומיים וכו׳. אין זה סוד, כי רכישת נדל״ן הינה ההשקעה הטובה ובטוחה ביותר, קל וחומר כאשר במדינות מסוימות באירופה, מחירי הנדל״ן, הינם נוחים ביותר, בטח ביחס לישראל והתשואה בגינם גבוהה וערכם רק עולה.

אופציה נוספת- אפשרות הבחירה

המצב הגיאופוליטי בו אנו חיים כיום והשלכותיו על איכות חיינו, ביטחוננו הכלכלי, רווחתנו, עתידנו ועתיד ילדנו הינו מורכב ולא פשוט. איש מאתנו, אינו יודע מה יביא עמו המחר.

ולכן, אם אתה זכאים לאזרחות פולניתומכוחה הזכות להחזיק בדרכון פולני על כל הנובע מכך, כאמור לעיל- אל תהססו, ולו כדי שכל האופציות יהיו פתוחות עבורם. גם אם לא תממשו לעולם את האופציה, או תממשו אותה באופן חלקי- הידיעה שקיימת אפשרות בחירה- היא מרגיעה ושווה יותר מכל ובטח היום.

+
לקוחות פעילים
שנות נסיון
+
אזרחים חדשים השנה

רוצה לברר פרטים נוספים